Sık Sorulan Sorular

 1. Nasıl Üye Olabilirim?

Ana sayfanın üst bölümünde yer alan, "Kayıt Ol" linkine tıklayarak kolayca ücretsiz üye olabilirsiniz. 

 1. Neden Üye Olmalıyım?

İlanlarınızı ücretsiz verebilmek, ilgilendiğiniz ilanları takibe alarak favori bölümüne eklemek, ilgilendiğiniz ilanın sahibi ile iletişim kurabilmek, üyelere özel uygulanan hizmet ve kampanyalardan yaralanabilmek için üye olmalısınız.

 1. Üye Olurken Dikkat Etmem Gerenler Nelerdir?

Üyelik başlangıcında dikkat etmeniz gerekeler; kişisel bilgileriniz, şifre ve güvenlik kodlarının eksiksiz olarak doldurulması, güncel e-posta kullanmanız ve böylece gelecek bilgilendirmeleri görebilmeniz, şifrenizin minimum uzunlukta ve en az 1 harf ve 1 rakamdan oluşması, üye olurken e-postanıza gelen üyelik doğrulama linkine giriş yapılması ve bireysel üyeliklerle ilgili ticari amaç güdülmemesidir.

 1. Şifremi Unuttum, Nasıl Giriş Yapabilirim?

Üye girişi sayfasında bulunan şifremi unuttum butonuna tıklayarak karşınıza çıkan sayfada üyeliğinize ait e-posta adresini girmeniz durumunda şifre sıfırlamak için tarafınıza bir e-posta gönderilecektir. Gelen e-postadaki talimatları takip ederek şifrenizi sıfırlayabilir ve yeni bir şifre tanımlayabilirsiniz.

 1. Denizdeikinciel.com’da Sıfır/Yeni ürün ilanları da verilebilir mi?

Evet. Portalımızın temel amacı ikinci el tekne ve ekipmanlarının satışı olmak ile birlikte, bireyler ve firmalar sıfır ürünleri için de ilan verebilirler.

 1. Nasıl İlan Verebilirim?

denizdeikinciel.com’da ilan vermek için üye olmanız ve üyelik girişinizi yaparak ilan ver butonuna tıklamanız yeterlidir. Karşınıza gelen sayfada kategori seçeneğini tamamlayarak devam butonuna tıklamalısınız. Açılan sayfada ilanınızın başlığını ve açıklamasını yazabilir, fiyat ve ürünle ilgili detayları belirleyebilir, ürün için fotoğraf ya da video yükleyebilirsiniz. Arzu ederseniz, ilanınıza doping alarak diğer ilanlar arasında öne çıkmasını ve daha fazla görünür olmasını sağlayabilirsiniz. 

 1. Doping Satın Alma İşlemlerini Nasıl Yapabilirim?

Doping satın alarak ilanınızı ön plana çıkarmanız mümkündür. İlanınızı verirken ya da aktif olan ilanınız ve pasif konumda olan bir ilanınızı aktifleştirirken dopinglerden satın alma yapabilirsiniz. Bu dopinglerin ödemesi yapılmada önce iade etme ve değişme imkânınız vardır. Ayrıca aldığınız dopingler yalnızca o ilan için geçerli olur, devredilemez ilanı kaldırdığınız da doping için ödeme iadesi yapılamaz. Her ilan için yeni doping almanız gerekir.

 1. Dopinglerin süresi kaç gün?

Satın alınan dopinglerin süresi 15 gündür. 15 günün sonunda doping sona erer ve ilanınız standart şekilde gösterilir.

 1. Standart (ücretsiz) üyelikte kaç ilan hakkım var?

Denizdeikinciel.com’a üye olduğunuzda size ücretsiz olarak, 3 ilan hakkı içeren “standart” üyelik tanımlanır. Bu üyelik tipinde süre sınırı olmaksızın aynı anda maksimum 3 adedi aktif olacak şekilde ilan verme hakkınız bulunur.  Bu 3 ilan hakkını yönetmek sizin insiyatifinizdedir. Yani aktif ilanlarınızı pasifleştirerek yeni ilan verebilir, böylece ihtiyacınıza göre her zaman yeni ilan verme şansınız olur.

 1. İlanım ne kadar süre ile yayında kalır?

Yayınlanan bir ilan eğer 180 gün süre sonunda kullanıcı tarafından yayından kaldırılmamışsa sistem tarafından otomatik olarak pasifleştirilir. Eğer ürününüz satılmadıysa ve ilanı tekrar vermek isterseniz siteye giriş yaparak hesabınız üzerinden ilanınızı tekrar aktifleştirebilirsiniz.

 1. Ücretli paketlerin geçerlilik süresi ne kadar?

Satın alınan ücretli ilan paketlerinin süresi alınan tarihten itibaren 1 yıldır. Paketteki ilan hakları 1 yıldan önce dolarsa yeni paket satın alınması gerekir.

 1. Kimler mağaza açabilir?

Denizdeikinciel.com’a üye olan tüm birey ve kurumlar site üzerinde Mağaza açarak satış yapabilir.

 1. Portalda eğitim ve danışmanlık gibi “hizmet” ilanları da verilebilir mi?

Evet.  Sitemiz, tekne ve ekipmanlarının yanı sıra, deniz ile ilgili her türlü eğitim ve danışmanlık hizmeti ilanının da verilebileceği bir platformdur.